Tři roky, tři byty

Poslední skoro tři měsíce života jsem měla tak napráskané stresem a únavou, že jsem neměla čas dělat to, co mě tolik těší – blogovat. Teď se k tomu konečně zase vracím a je to paráda.

Poslední den v únoru mi moje bývalá spolubydlící oznámila, že se za pár měsíců hodlá stěhovat, protože si kupuje byt. Inu co, nebudu tady rozebírat, jaký nenadálý podraz to byl (protože takové věci neplánujete ze dne na den… kdo z nás má ve skříni hromadu milionů nebo statisíců?), ani jaký ne zrovna hezký průběh to mělo (od podráždění, přes tiché vyhýbání se, až po překvapivý zvrat, obviňování a vyčítání… nic z mé strany), ale chtěla bych se tak nějak zamyslet nad tím, jak moc se mi život neustále mění před očima, až si říkám, že by z toho byla dost dobrá telenovela.

Je mi 27, stálý vztah jsem měla naposledy za Ježíše Krista a už nemám sílu na neustálé odrážení otázek mámy, babičky a většiny mých známých na to, jak to s těmi chlapy mám a kdy už si konečně někoho najdu, usadím se a budu mít děti. V Praze bydlím už tři roky, potřetí jsem se stěhovala a pokud se budu stěhovat znovu, všechno to prodám nebo spálím, protože na to už fakt nemám nervy.

Sportku nesázím, protože nevím jak, ale peníze navíc se vždycky hodí. Koupila bych si za ně totiž něco za odměnu, jelikož si myslím, že si ji za ty všechny karamboly zasloužím. To, že člověk v nouzi pozná přítele, je pravda. Někteří mě o tom totiž přesvědčují neustále… ať už pozitivně nebo negativně.

Někdy je zvláštní, co všechno vás ten život naučí a co za nové zkušenosti si do něj dál odnesete. Já ten svůj pohled na svět zase krapet přehodnotila a cítím, že teď nastává opět ta správná chvíle na to, abych si zase začala života užívat plnými doušky. Chci se na každý den těšit, chci stále něco objevovat, chci být zase veselá a spokojená. A vím, že se vším špatným přijde zase něco dobrého a já doufám, že tentokrát to bude spíš něco skvělého. Protože si to sakra zasloužím.

Foto: Kaboompics.com

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

8 komentářů

  1. Zlatíčko, ty ten jackpot brzy vyhraješ – po takových strastech nepochybně přijde to dobré! 🙂 No, vzhledem k okolnostem posledních několika dnů můžu říct jediné: I feel you, I feel you… 😀

  2. To si piš, že si to zasloužíš! 🙂 Tak koukej být zase to sluníčko, které známe 🙂 😀

  3. Teď už to musí být konečně lepší! Hlavně to shánění bytu a stěhování už máš za sebou, tak si zase najdi čas na to, co tě baví. A na přátele. Ty, co se nepokoušíš zabít! 😀

  4. Já to znám, jakmile máš problémy s bydlením, ztrácíš půdu pod nohama a nemůžeš se vůbec na nic soustředit. Naštěstí už to máš za sebou, taky jsem něčím podobným prošla a tak přesně vím jak to je. Hoď se do klídku a do pohody a nech život plynout dál…

  5. Ahoj no s tím stěhováním jsem měl taky jednou takové nemile zkušenosti. Bydlel jsme v bytě v panelovém domě,ještě se spolubydlícímy. Jednoho dne jsem si našel přítelkyni a ona že si na tom bytě kde bydlíme neliby a že chce jít někam jinam. No a jelikož to byl čerstvý vztah tak jsem do týdne sehnal menší podnájem 2+1v Praze tady na těch stránkách http://www.eurobydleni.cz a jelikož jsem měl nějaké peníze na složení zálohy tak jsme se mohli za týden stěhovat. Ale spolubydlící na mě byl naštvaný protože jsem nedal vědět dopředu že se budu stěhovat. Bylo to nějak v půlce měsíce ale stejná jsem doplatil nájem za čelí měsíc. Ale nakonec si sehnali nějaký nový lidi. A vše dobré dopadlo 🙂 No a asi po půl roce mě pritelkyne vykopla z bytu který jsem sháněl já a platil zálohu já.

  6. 3 byty za 3 roky je moc, člověk se podle mě nestihne ani zsbydlet a psychicky se s tou změnou prostředí smířit. Mě teda úplně stačí jedno stěhování co mě čeká na podzim do takového nového bytu. Proto teď projíždím diskuze a blogy na tohle téma, snažím se tím trochu uklidnlňoval, protože jsem z toho stěhování opravdu hodně nervózní.

  7. Koukám, že jste si prošla hodně náročnými stěhováními. Má to teď čeká, takže se snažím si o tom něco přečíst a dost mi pomáhá zjištění, že nejsem jediná, kdo má z toho hrůzu aceka jen to nejhorší 😀 Ale zase ta představa, že budu jednou bydlet v takhle krásném bydlení mě naplňuje velikou radostí a natěšeností 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge